Szlachetna paczka

Pomaganie innym ludziom to rzecz szlachetna i cnotliwa, która pobudza w nas współczucie i empatię wobec drugiej osoby. Czynienie dobra sprawia, że uszczęśliwiamy zarówno osobę potrzebującą, jak i samych siebie, gdyż bezinteresowna działalność przyczynia się do wzrostu naszego poczucia własnej wartości.

W okresie przedświątecznym cała społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie zaangażowała się w akcję „Szlachetna paczka”. Uczniowie wspólnymi siłami i pod opieką p. Magdaleny Skarzyńskiej oraz p. Edyty Sokół przygotowali dla jednej z potrzebujących rodzin paczkę, w której znajdowały się produkty, takie jak: żywność trwała, środki czystości, odzież, obuwie, sprzęty gospodarstwa domowego czy wyposażenie mieszkania. Uczniowie naszego liceum połączyli siły i poprzez współdziałanie uprzyjemnili potrzebującym tegoroczne Święta Bożego Narodzenia oraz przyczynili się do poprawy warunków ich życia.

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu dziękuję wszystkim osobom, które zechciały zaangażować się we wspomnianą akcję. Pamiętajcie, że dobro zawsze powraca! 


 Julia Kozikowska z 3a