Dzień zakochanych – Walentynk

Wszyscy wiemy czym są coroczne Walentynki – jest to święto zakochanych, które przypada 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

U nas w szkole także obchodziliśmy Walentynki. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się na czerwono lub różowo, czyli kolor serc. Każdy, kto był ubrany został zwolniony z odpowiedzi ustnej. Przy wejściu do szkoły stała „skrzynka miłości” , do której mogliśmy wrzucić listy,liściki,kartki adresowane do osób, które kochamy, lubimy, albo dla poprawy nastroju u drugiej osoby. Po 2 godzinie lekcyjnej poczta walentynkowa rozdawała wszelkie wiadomości pod odpowiedni adres miłosny.

Walentynki to nie tylko święto dla par, ale również możemy wyrazić miłość, np. do rodziców, rodzeństwa czy nawet przyjaciół.