„Wigilia jest zawsze wtedy, kiedy my tego chcemy…” („Edi” Piotra Trzaskalskiego)
Kolejna inicjatywa Szkolnego Koła Wolontariatu

W mikołajkowe święto Szkolne Koło Wolontariatu, jak co roku, zorganizowało kiermasz ciast, ciasteczek i słonych przekąsek. Dochód z akcji przeznaczamy tym razem na leczenie Filipa Nowackiego z Woli Zambrowskiej, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.
Liczba osób, które zaangażowały się w świąteczną pomoc Filipkowi i jego rodzinie, przeszła najśmielsze oczekiwania. Wzięło w niej udział ponad 50 wolontariuszy z różnych klas. Całość koordynowały: Magdalena Skarzyńska, Milena Dmochowska oraz Edyta Sokół.
Wnęka na pierwszym piętrze na cały dzień stała się kawiarenką, gdzie można było miło spędzić czas na rozmowie z kolegami i smakowaniu pyszności przygotowanych przez wolontariuszy i ich rodziny. Była kawa, herbata, a nawet cappuccino. W świąteczny nastrój wprawiały kolędy i pastorałki stanowiące muzyczną oprawę wydarzenia. „Świetna atmosfera!” „Bardzo dobre jedzenie!” „Super! Nawet nauczyciele w dobrych humorach!” – cieszyli się uczniowie.
Mikołajkowa zabawa coraz mocniej wpisuje się w dobrą tradycję naszej Szkoły i wolontariatu w ogóle – pomagając innym, pomagamy samym sobie. Bezinteresowność, empatia, kreatywność i wzajemna życzliwość to wartości, które w naszych trudnych czasach są szczególnie pożądane we wszystkich sferach społecznej aktywności.
I najważniejsza informacja: na pomoc Filipkowi w zebrano 3200 złotych!


jm