Święta łączą ludzi…

20 grudnia, jak co roku od wielu lat, spotkaliśmy się w szkolnej auli wszyscy, by przekazać sobie uśmiech i radość z okazji nadchodzących Świąt.  Obecni byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, emerytowani pracownicy naszego Zespołu, księża, dyrekcja, rodzice i przedstawiciele władz powiatu.

W uroczystym spotkaniu opłatkowym uczestniczyli m.in.: ks. prałat Jarosław Olszewski, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie, przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego (i absolwent naszej szkoły), pan Zbigniew T. Jach, oraz dyrektor Bursy Szkolnej, pani Urszula Romanek.

Z wielką radością powitaliśmy w naszych progach emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi. Swoją obecnością zaszczycili nas państwo: Wiesław Słaby, Bolesław Kozłowski, Edward Tyl, Grażyna Szumowska, Józef Wyszomierski, Wiesława Dziura, Wanda Reczko oraz Janusz Walczuk. Dziękujemy, że nas jeszcze pamiętacie!

Poetycko – muzyczne przesłanie na tegoroczne święta przygotowała szkolna grupa teatralna „Antrakt” z opiekunkami, panią Elżbietą Chmielewską, panią Bożeną Rykaczewską oraz panią Katarzyną Nita-Murawską. „Kolęda o ludzkim zrozumieniu” wprowadziła wszystkich w nastrój radosny, ale i refleksyjny,  każe bowiem zastanowić się, co jest w naszym życiu najważniejsze – własna wygoda, zabawa i pieniądze czy po prostu zwykła życzliwość dla innych. Narratorem opowieści o Narodzeniu Pańskim była Wiktoria Woroszyło, w główne postaci dramatu wcielili się: Karolina Liżewska, Eryk Dekutowski oraz Klaudiusz Kalinowski. Kolędy i pastorałki śpiewały: Oliwia Moczydłowska, Natalia Łaska i Katarzyna Długozima.

Dyrekcja i cała społeczność szkolna serdecznie dziękują Rodzicom za przygotowanie wigilijnej wieczerzy, wspólne kolędowanie i magiczny nastrój. Swój czas poświęcili nam państwo: Marta Konopka, Agnieszka Iwanowska, Ewa Saniewska, Jacek Przychodzeń i Katarzyna Gosiewska.

Wyrazy naszej wdzięczności kierujemy także do właścicieli Centrum Handlowo – Usługowego „Gregorek” oraz PPHU Edyta Gałązka za zakup owoców i słodyczy na nasz stół wigilijny.

Święta naprawdę łączą ludzi.

Na nadchodzące Święta w imieniu szkolnej społeczności życzymy wszystkim wzajemnego zrozumienia, życzliwości, miłości i wybaczenia. Niech nikt się nie smuci w ten piękny czas!