„Przygody Mariana z lat młodzieńczych dobiegły końca”, czyli ostatni Dzień Kobiet w naszej szkole…

 

Tort „Dla najfajniejszych dziewczyn w naszej szkole”, róża lub tulipan i coś słodkiego, a nawet poduszka z napisem „ Najpiękniejsza z całej wsi” – takie powitanie zgotowali dziś nasi chłopcy, duzi i mali, dziewczynom, też dużym i małym 😉 .

Na szkolnej „scenie” wystąpili i do łez rozbawili publiczność artyści rekrutujący się z różnych klas oraz absolwenci naszego liceum i goście. Szkolną imprezę, która odbyła się w hali sportowej, brawurowo poprowadził duet Fabian Dzieżyc i Eryk Dekutowski.

Na początek Sandra Brulińska i Maciek Chrostowski z IIIe zatańczyli rumbę. Potem wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy sercowe przygody znanego już nam z lat poprzednich Mariana. Skecz o wiecznie żywym Marianie wykonali: jedyny w swoim rodzaju i niezastąpiony Hubert Trzaska, który od kilku lat gra naszego ulubionego bohatera, Daniel Bacher, czyli „dziany gość” i lowelas, Klaudiusz Kalinowski, kumpel Mariana, oraz Kasia Kujawa, wyjątkowo przekonująca jako zmysłowa panienka do wzięcia, dzięki której nasz Marian w końcu odkrył całą prawdę o kobietach.

Tło perypetii Mariana stanowiły piosenki, które porwały widownię do spontanicznej zabawy. Usłyszeliśmy m.in. nieśmiertelne „Baby, ach te baby…” zaśpiewane po raz pierwszy przez Eugeniusza Bodo w 1933 roku, „ Za cały babski świat” z repertuaru zespołu Ich Troje oraz przebój Pawła Domagały „Weź nie pytaj”. Śpiewały: Wiktoria Długoborska, Natalia Łaska, Kasia Długozima i Martyna Jarnicka. Towarzyszyli im panowie: Jarosław Jankowski, Fabian Dzieżyc oraz Eryk Dekutowski.

Na koniec tego krótkiego sprawozdania w imieniu całej szkolnej społeczności dziękujemy artystom za promień radości, który w tym pięknym dniu wnieśli w nasze życie. Dziękujemy organizatorowi całego „zamieszania”, panu Fabianowi Dzieżycowi oraz gościom, którzy tę imprezę uświetnili:
Weronice Jankowskiej (klawisze), Krystianowi Zarembie (trąbka), Michałowi Knapkiewiczowi (tuba), Michałowi Stańczykowi (gitara basowa) i Norbertowi Zubkowiczowi (perkusja), a także panu Stanisławowi Młyńskiemu, który wziął odpowiedzialność za nagłośnienie.
Ostatni Dzień Kobiet w naszej szkole W TYM ROKU zakończył „Biały miś”. Były bisy…

jm