Pierwszy dzwonek

Szkolna inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbyła się dziś, 4 września. Na uroczystość przybyli goście, którzy reprezentowali organ prowadzący, radę rodziców oraz Parafię pw. Ducha Świętego.  Uroczystość zbiegła się z ceremonią powitania Pana Dariusza Grabowskiego, który od 1 września pełni funkcję dyrektora I Liceum.

Nowy Dyrektor, zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Zambrowskiego z 14 lipca br.,  będzie piastował to stanowisko przez 5 lat – do 31 sierpnia 2028 roku. Jest absolwentem naszej szkoły, maturę zdawał 40 lat temu. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim (Filia w Białymstoku). Rozpoczynający się rok szkolny jest 35. rokiem jego pracy. Przez 27 lat był wicedyrektorem zambrowskich szkół.

Podczas uroczystości odbyło się także pożegnanie Dyrektora Krzysztofa Wasiulewskiego. Podziękowania złożyli na jego ręce Starosta Powiatu Zambrowskiego, Pan Zbigniew T. Jach, oraz przedstawiciele społeczności szkolnej – nauczyciele i pracownicy obsługi, uczniowie oraz rodzice.

W roku szkolnym 2023/2024 w 17 oddziałach uczyć się będzie 454 uczniów. W szkole pracuje 38 nauczycieli i 10 osób obsługi. Pracę w naszej Szkole podejmują po raz pierwszy panie: Małgorzata Leszczyńska (biologia), Barbara Rybicka (język rosyjski) oraz Katarzyna Murawska (pedagog specjalny). Mamy 5 klas pierwszych ze 137 uczniami. Wychowawcy tych klas to: Agnieszka Modzelewska, Joanna Dmochowska, Dorota Pakulniewicz, Anna Średnicka i Krzysztof Wasiulewski.

Od jutra czeka nas wszystkich ciężka praca. Oby zaowocowała ona sukcesami w nauce, budowaniem dobrej atmosfery i przyjaznych relacji wewnątrz całej naszej społeczności. Wszystkiego dobrego na nowy rok szkolny!

Red. Sapere Aude