Otrzęsiny

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, jak co roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. 28 września nowi uczniowie gimnazjum zebrali się na szkolnej auli na 3 i 4 godzinie lekcyjnej, natomiast licealiści konkurowali na kolejnych 2 godzinach. Tegoroczną inicjację klas pierwszych przygotowała klasa pani Magdaleny Gosiewskiej – IIA LO. W skład jury weszli: pani Magdalena Gosiewska, pan Fabian Dzieżyc, Weronika Tyborowska i Anna Zaręba. Jako prowadzący wystąpili: Natalia Grodzicka, Katarzyna Szeligowska i Sebastian Zakrzewski.
Uczniowie uczestniczyli w ślubowaniu z cytryną na języku, zaprezentowali ułożone piosenki, i pochwalili się swoimi kocimi reprezentantami. Tyle nie wystarczyło, abyśmy przyjęli ich do naszej braci uczniowskiej. Kolejne próby obejmowały picie mleka z miseczki bez pomocy rąk, narysowanie karykatury wychowawcy, quiz, jedzenie jabłka bez pomocy rąk, grę w gorące krzesła, zabawę „jedna ręka, jedna noga” oraz taniec na gazecie.
Nie lada zaskoczeniem był brak podium rozumianego przez trzy pierwsze miejsca. Każda klasa dała z siebie wszystko, dlatego zdecydowano przyznać im ex aequo pierwsze miejsce. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi podarkami.
Witamy w szkole, życzmy przyjemnych lat spędzonych w jej murach.