Mamy posłów na Sejm!

Zakończyła się rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Do zmagań przystąpiły 3  dwuosobowe zespoły uczniów z naszej szkoły i wszystkie trzy zostały zakwalifikowane do udziału w tegorocznej sesji młodzieżowego parlamentu. Są to, jak podawaliśmy na naszej stronie w dniu 4 kwietnia: Dominik Łuniewski i Oliwier Gosk z klasy IIIF, Nikola Żurawska i Adam Żabiński z klasy IB oraz Maria  Gałązka  z  klasy IIIG  i  Jan  Modzelewski  z klasy ID.

Zadanie polegało na tym, by w możliwie najbardziej rzetelny i ciekawy zarazem sposób przybliżyć sylwetki wybranych bohaterów – żołnierzy AK i NSZ. Nasi koledzy zaprezentowali: majora Kazimierza Kamieńskiego „Huzara”, majora  Jana Tabortowskiego „Bruzdę” i kapitana Władysława Podsiada „Brzozę”.

W nagrodę wszyscy wezmą udział  w obradach XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca. Na podsumowanie projektu zaplanowano różne atrakcje, w tym spotkanie z Ministrem Edukacji i Nauki oraz zwiedzanie miejsc pamięci z przewodnikami z Instytutu Pamięci Narodowej.

Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, jak i osobom, które koordynowały realizację projektu, nauczycielkom historii, pp. Wiesławie Iwanickiej i Agnieszce Menteckiej.

jm