„Witaj, majowa jutrzenko…”

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorkami wydarzenia były: Wiesława Iwanicka, nauczycielka historii, oraz Dorota Pakulniewicz, nauczycielka geografii. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas IIIf i IIIg.

Apel rozpoczęło przemówienie Dyrektora Szkoły, który przybliżył wydarzenia z 1791 roku oraz opowiedział o konsekwencjach uchwalenia Konstytucji.

Następnie podsumowano konkurs „Historia zambrowskich koszar” organizowany przez nauczycieli historii. Nagrody za udział otrzymali uczniowie: Marek Korzeniecki, Wiktoria Bańkowska oraz Wiktoria Gosk.

Na koniec podziwialiśmy występy uczniów naszego Liceum. Było to przedstawienie, które określić można jednym słowem – spektakularne. Najciekawszym jego fragmentem był brawurowy taniec ośmiorga uczniów z wstęgami w barwach flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami, moim zdaniem, w pełni zasłużonymi. Oprócz widowiskowego tańca podziwialiśmy utalentowanych uczennic śpiewających utwory patriotyczne: Aleksandrę Wojno i Alicja Piekarska. Wszyscy z zainteresowaniem i należnym szacunkiem oglądaliśmy akademię.

Piotr Dmochowski, IIb