Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest i inne…

Media społecznościowe w pracy dziennikarza to temat ostatnich zajęć z cyklu spotkań z Dominikiem Sołowiejem, webmasterem, copywriterem i specjalistą od marketingu. W dniu 29 kwietnia uczniowie klas IIa i Ia poznali zasady publikowania postów i pozycjonowania tekstów w sieci. Dowiedzieli się też,
że aby skutecznie wypromować się w mediach społecznościowych, trzeba mieć świadomość, jaki jest profil psychologiczny współczesnego użytkownika, a także znać trendy, czyli potrzeby i zainteresowania ewentualnego odbiorcy tekstów. Prowadzący przedstawił wybrane bezpłatne narzędzia umożliwiające tworzenie infografik, ciekawych prezentacji oraz śledzenie trendów w sieci.

Zajęcia zakończyły się ćwiczeniem freewritingu – pisania „na rozgrzewkę” – „bez ładu, składu i sensu”. Bawiliśmy się też storytellingiem – kilkoro z nas stworzyło historię inspirowaną obrazkami – symbolami umieszczonymi na ściankach Story Cubes.

Dzięki Panu Sołowiejowi, a także Pani Jolancie Chrostowskiej – Sufa mieliśmy niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w innych niż zwykle lekcjach polskiego. Te zajęcia na pewno zachęcą nas do podejmowania twórczych działań nie tylko dziennikarskich. Dziękujemy!

jm