Poznań – Berlin – Biskupin – Trójmiasto – Malbork – Wilkasy

 Co łączy te miejsca? Otóż w ostatnich dniach odwiedzili je uczniowie naszej szkoły – w celach edukacyjnych i rekreacyjnych.
W pierwszej wycieczce uczestniczyli gimnazjaliści z klas IIa, IIId i IIIe. Odbyła się ona w dniach 21 –¬ 23 maja. Uczniowie IIIe opowiadają, że najbardziej podobało im się w Berlinie. „Wspaniale było na własne oczy zobaczyć zabytki kultury i cywilizacji niemieckiej: Bramę Brandenburską, Alexander Platz, pozostałości Muru Berlińskiego, katedrę Berliner Dom czy Reichstag, siedzibę parlamentu niemieckiego. Najbardziej zadziwiła nas różnorodność kultur i narodowości, które mogliśmy spotkać w Niemczech. Wszyscy w Berlinie byli dla nas bardzo życzliwi, traktowali nas z szacunkiem i zrozumieniem. Byliśmy trochę zawiedzeni, że nie mogliśmy wjechać na słynną wieżę telewizyjną w Berlinie, ponieważ chcieliśmy zobaczyć panoramę tego pięknego miasta. Jako pamiątki z wycieczki przywieźliśmy m.in. magnesy z Bramą Brandenburską, zakładki z zabytkami Poznania oraz breloczki z Biskupina, gdzie zobaczyliśmy rezerwat archeologiczny nazywany „polskimi Pompejami.”
Druga wycieczka trwała również trzy dni. Uczniowie klas Ic i Id LO udali się do Trójmiasta i Malborka, gdzie w blisko trzydziestostopniowym upale zwiedzali kolejno m.in. Westerplatte, Stare Miasto w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Gdynię, Sopot i Oliwę. W katedrze oliwskiej wysłuchali koncertu organowego. Byli w słynnym kościele „Solidarności” ¬– bazylice pod wezwaniem św. Brygidy, gdzie znajduje się słynny bursztynowy ołtarz z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Spacerowali po Skwerze Kościuszki w Gdyni, gdzie cumują zabytkowe statki ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Podziwiali wybrzeże z pokładu statku, którym płynęli z Gdyni do Sopotu. W Sopocie przeszli się słynnym Monciakiem i zobaczyli architektoniczną ciekawostkę – Krzywy Domek. Spali w pensjonacie na Wyspie Sobieszewskiej. W drodze powrotnej zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, największą tego typu budowlę w Europie.
Na trzydniowym biwaku ostatnie dni maja spędzili uczniowie klas Ib i IIa LO. Wraz z opiekunami wypoczywali w Wilkasach na Mazurach.