Witamy w naszej szkole

W dniu 31 maja nasza szkoła otworzyła podwoje dla przyszłych uczniów, ich nauczycieli oraz rodziców.

Cała społeczność szkolna, uczniowie i nauczyciele, zintegrowała się we wspólnym projekcie łączącym Dzień Otwarty z Dniem Dziecka. Impreza miała miejsce w hali sportowej, auli szkolnej oraz na szkolnym boisku.

W hali sportowej przyszli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Swoje stoiska przygotowali nauczyciele i uczniowie poszczególnych profili. Największym zainteresowaniem, w związku z preferowanymi wyborami, cieszyły się wśród ósmoklasistów punkty informacyjne klasy  biologiczno-chemicznej oraz planowanej na przyszły rok po raz pierwszy klasy lingwistycznej.

Z przewodnikami z Samorządu Uczniowskiego nasi goście mogli zwiedzić Szkołę oraz zobaczyć efekty działalności pozalekcyjnej. Otrzymali różne szkolne gadżety oraz egzemplarz jednodniówki wydawanej specjalnie na tę okazję, zobaczyli kilka prezentacji i filmy o życiu Szkoły oraz wystawki, które prezentują działalność kulturalną Szkoły – doroczne Narodowe Czytanie arcydzieł literatury polskiej odbywające się już od 6 lat pod patronatem Prezydenta RP i teatr „Antrakt”, który niedawno wystawił w Szkole inscenizację „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Wielki brawa uczestników imprezy otrzymały cheerleaderki, których opiekunką i trenerką jest nauczycielka w-f, pani Monika Androsiuk. Większość grupy, która uatrakcyjniła Dzień Otwarty w I LO, stanowią nasze absolwentki, uczennice klasy IIIa, które w maju zdawały egzamin maturalny. Dziękujemy im za ten występ, jesteśmy też wdzięczni za poświęcony czas innym koleżankom z IIIa, które zaangażowały się w Nasz Dzień.

Do zobaczenia we wrześniu!