Witamy i zapraszamy!!!

26 maja w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty i jednocześnie Dzień Dziecka. Dzień ten rozpoczął się już o 8.30, wtedy też nauczyciele sprawdzili obecność, a tuż po tym uczniowie rozeszli się do przydzielonych stoisk z profilami naszej szkoły lub do auli, gdzie odbywały się atrakcje z okazji Dnia Dziecka.

Kiedy uczniowie ósmych klas zaczęli zbierać się na sali gimnastycznej, rozpoczęło się SHOW. Pan dyrektor opowiadał krótko o profilach, które zostały przedstawione na przygotowanych wystawach. Każde stoisko chciało oczywiście wypaść jak najlepiej, dlatego wszystkie ozdobione były najróżniejszymi plakatami, które pokazywały przyszłość związaną z danym kierunkiem i program nauczania w poszczególnych klasach. Dziewczęta z samorządu ubrane w „firmowe” koszulki oprowadzały grupy ósmoklasistów po całej szkole i o niej opowiadały. Swój udział w imprezie mieli też nauczyciele, którzy nie tylko siedzieli przy stanowiskach, ale zajmowali się m.in. także eksperymentami w klasach. W przerwach występowały nasze wspaniałe szkolne cheerleaderki oraz tańczone były znane wszystkim tańce, jak belgijka, jerusalema i macarena.

Tymczasem w auli rozpoczął się Dzień Dziecka, w którym brała udział część uczniów niezaangażowanych w przygotowanie Dnia Otwartego. Tu pan Fabian Dzieżyc pokazywał naszym uczniom zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa, a uczniowie mieli zgadywać, kim jest dana osoba, za co dostawali drobne upominki. Później opowiadał on o starych bajkach, głównie dobranockach, jak Miś Uszatek lub Smerfy, a do tego zawsze dodawał po jednej ciekawostce.

Tuż po zajęciach wszyscy w świetnych humorach opuścili teren szkoły. Zabawa była przednia i mamy nadzieję, że nasze starania włożone  w Dzień Otwarty będą miały efekty w postaci jak największej liczby nowych uczniów na przyszły rok. CZEKAMY!!!