Szkoła pamięta

Szkolne Koło Wolontariatu, włączając się w akcję „Szkoła pamięta”, uczestniczyło w dniu 25 października w sprzątaniu opuszczonych grobów na zambrowskich cmentarzach. 30 wolontariuszy z klas IIIa, IVb i IVc z opiekunkami Koła, Magdaleną Skarzyńską i Edytą Sokół, jak co roku przed świętem zmarłych, uprzątało groby na cmentarzach przy ulicy Ostrowskiej. Na koniec zapaliliśmy znicze na zapomnianych grobach nieznanych nam mieszkańców Zambrowa.
Projekt „Szkoła pamięta”, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, zachęca szkoły do podejmowania przedsięwzięć związanych z upamiętnianiem „ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych”. Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa dobrze wpisuje się w tę akcję – dzięki niej dajemy godny przykład szacunku dla historii i tradycji naszej małej ojczyzny.
Szkolne Koło Wolontariatu istnieje w naszej szkole od kilkunastu lat i przyciąga corocznie kilkudziesięciu młodych ludzi gotowych bezinteresownie działać na rzecz potrzebujących. Program koła jest bardzo bogaty i obejmuje w tym roku m.in.: zbiórki żywności dla organizacji Caritas, zbiórkę karmy dla psów i kotów z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt oraz zbiórkę nakrętek na rzecz chorego dziecka. Przez cały rok proponujemy i organizujemy pomoc uczniom, którzy mają trudności w nauce, współpracujemy też z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu. Największe zainteresowanie budzą coroczne kiermasze charytatywne, z których dochód przeznaczamy na pomoc dla ludzi poszkodowanych w wyniku różnych zdarzeń losowych.
Już wkrótce – dzień życzliwości i andrzejkowy kiermasz ciast. Zapraszamy do aktywnego udziału. Każdy uśmiech i każdy grosz może choć na chwilę zmienić życie potrzebujących.