Spotkania z muzyką. Wśród kompozycji Andrzeja Korzyńskiego

We wtorek na 5. godzinie lekcyjnej w auli naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyliśmy w „Spotkaniu z muzyką”. Tym razem artyści z Filharmonii Narodowej zaśpiewali utwory pochodzące ze zbioru „Z albumu polskiej piosenki: Andrzej Korzyński”, które przeniosły słuchaczy do lat dzieciństwa
i młodości. Usłyszeliśmy: „Witajcie w naszej bajce”, „Na wyspach Bergamutach”, „Do łezki łezka”, „Kochać”, „Niewidzialne dzieci”, „Uratuj mi życie” oraz „Pożegnanie z bajką”. Niektóre z zaprezentowanych kompozycji zostały napisane przez Andrzeja Korzyńskiego do filmu „Akademia Pana Kleksa” z 1983 roku.
W mojej opinii występ był niesamowity, ponieważ mogłam przenieść się do lat swojego dzieciństwa oraz lepiej zrozumieć, czym jest miłość.
PS.
Andrzej Korzyński był wybitnym kompozytorem utworów rozrywkowych, który oprócz tego, że stworzył muzykę do filmów o panu Kleksie, skomponował też muzykę do ponad 130 filmów. Jego piosenki wykonywały największe gwiazdy polskiej estrady, takie jak Czesław Niemen, Piotr Szczepanik, Maryla Rodowicz czy Zdzisława Sośnicka. Do najsłynniejszych utworów tego znakomitego artysty należą kompozycje, jak „ Domek bez adresu”, „ Ballada o Janku Wiśniewskim”, „ Motylem jestem”, „ Do łezki łezka” czy „ Żółte kalendarze”. Zmarł 18 kwietnia 2022 roku.

Paulina Zaremba, Id
Sapere Aude