Zmieniamy życie na lepsze…

W ostatnim dniu karnawału, 21 lutego, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz, z którego dochód (1133zł) wesprze naszego małego kolegę, Ksawerego Jasieńskiego. Ksawery urodził się z wadą ucha prawego, a jego choroba wymaga kosztownej operacji, która zostanie przeprowadzona w USA.
W zaimprowizowanej na potrzeby kiermaszu kawiarence na I piętrze naszej szkoły wolontariusze przez cały dzień sprzedawali domowe pączki, gofry, faworki i inne słodkości oraz kawę i herbatę. Największą popularnością cieszyły się gofry na bieżąco wypiekane przez uczniów w szkolnej kuchni. Duże zainteresowanie budziła specjalna ścianka, na tle której można się było sfotografować, wrzuciwszy uprzednio pieniążek do skarbonki obok.
Kiermasz umilił atmosferę przerw międzylekcyjnych tego pochmurnego dnia i wszystkim nam dał poczucie, że czynienie dobra to naprawdę wielka rzecz, która nie tylko daje korzyści innym ludziom, ale wzbogaca też nasze własne życie, bo daje poczucie bycia potrzebnym. Dodajmy, że nasza szkoła prowadzi także zbiórkę nakrętek na rzecz Ksawerego.

JM