Wyjątkowe spotkanie miedzy pokoleniowe w Brańszczyku! 

Maj to miesiąc, który kojarzy nam się z najpiękniejszymi wartościami – ludzkimi i duchowymi. To czas szczególnej pamięci o naszych Mamach oraz . Z tej okazji wolontariusze z naszego liceum odwiedzili wczoraj mieszkańców Domu Emeryta pw. św. o. Alojzego Orione w Brańszczyku.
 
Nasza młodzież, pod opieką ks. Wojciecha oraz p. Edyty Kossakowskiej-Wołpiuk, nie przyjechała z pustymi rękami. Wolontariusze przygotowali dla seniorów wyjątkowe warsztaty artystyczne – wspólnie malowano gipsowe odlewy kwiatów oraz aniołków. 
 
Był to czas przyjaznej pogodnej atmosfery, wzruszeń i serdecznych rozmów. Wspólne tworzenie małych dzieł sztuki stało się doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej. Własnoręcznie wykonane i ozdobione upominki będą piękną pamiątką tego majowego spotkania.
 
 „Najpiękniejszym prezentem, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi, jest nasz czas i obecność”.
 
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz Pracownikom Domu Emeryta w Brańszczyku za tak ciepłe przyjęcie. Naszym wolontariuszom i opiekunom gratulujemy wspaniałej inicjatywy – pokazaliście, czym jest prawdziwe, otwarte serce Naszych Mam i Matki Bożej .