„Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy”.

Pożegnanie absolwentów
Szkoła średnia odgrywa dużą rolę w życiu człowieka. Uczymy się w niej samodzielności, radzenia sobie z problemami oraz tego jak żyć z innymi ludźmi wokół. Liceum jest także przygotowaniem do wejścia w dorosłe życie. Na 10 dni przed maturą pożegnaliśmy wchodzących w dorosłe życie 86 naszych uczniów i kolegów.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego tegorocznych klas maturalnych odbyła się w dniu 26 kwietnia. Po przemówieniu dyrektora Szkoły, pana Dariusza Grabowskiego, absolwentom zostały wręczone nagrody za ich osiągnięcia w czasie czteroletniej nauki w naszej szkole.
Za najwyższe w szkole oceny nagrodę Starosty Powiatu Zambrowskiego otrzymał Adam Murawski z klasy 4b (średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły – 5,25). Nagrodzeni zostali także najlepsi uczniowie – mieszkańcy miasta Zambrów oraz poszczególnych gmin Powiatu Zambrowskiego. Nagrodę Burmistrza Miasta Zambrów otrzymała Klaudia Borzymowska z klasy 4c, Wójta Gminy Zambrów – Adam Murawski, Wójta Gminy Kołaki Kościelne – Weronika Konarzewska z 4a, Wójta Gminy Rutki – Wiktoria Jacewicz (4b) i Agnieszka Ciborowska (4c), Wójta Gminy Szumowo – Natalia Truchel (4c).
Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, ufundowane przez Radę Rodziców, dostali następujący uczniowie: Wiktoria Bańkowska, Wiktoria Gosk, Mateusz Owczarczuk, Wiktoria Suchcicka (klasa 4a), Bartosz Białokoziewicz, Natalia Choińska, Zofia Jakubiak, Kinga Leśniewska, Adam Murawski, Patrycja Nagalska (klasa 4b), Klaudia Borzymowska, Karolina Grodzka, Julia Kosakowska, Weronika Mostowska, Paulina Nagalska, Emilia Stańczyk, Szymon Świerżewski i Natalia Truchel (4c).
Za stuprocentową frekwencję wyróżniony został Mateusz Owczarczuk z klasy 4a.
Nagrodzono także udział w różnych zajęciach pozalekcyjnych, np. kole teatralnym, wolontariacie czy samorządzie uczniowskim oraz osiągnięcia naukowe. Doceniono również osoby, które pisały artykuły na stronę szkoły.
Następnie wychowawcy klas wręczyli swoim uczniom świadectwa ukończenia szkoły średniej. Dodajmy, że wychowawczyniami naszych absolwentów rocznik 2024 były: Wiesława Iwanicka (4a), Magdalena Skarzyńska (4b) oraz Edyta Sokół (4c). Wręczaniu świadectw towarzyszyły prezentacje multimedialne składające się z pamiątkowych zdjęć i filmów każdej klasy wykonanych w ostatnich 4 latach.
Po tej części nastąpiły przemówienia uczniów. W imieniu absolwentów przemówiła Wiktoria Bańkowska z klasy 4a. Nawiązała ona w swojej wypowiedzi do wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”, którego tematem jest przemijanie. Jej wystąpienie wzbudziło u niektórych osób wiele emocji. Mowę pożegnalną od młodszych uczniów wygłosiła Amelia Malinowska z klasy 1d. W swoim przemówieniu wspomniała ona, że mimo że jest w naszej szkole krótko, to jednak nawiązała z niektórymi maturzystami osobiste więzi i jej samej, a także innym młodszym uczniom, będzie ich z pewnością brakować. Dała też swoim kolegom kilka rad na przyszłość oraz życzyła samych dobrych chwil oraz sukcesów związanych z końcem nauki w szkole średniej i dorosłym życiem. Wiele osób wzruszyło się tymi dwiema wypowiedziami. Uważam, że były piękne i szły prosto z serca.
Uroczystość zakończyły dwie uzdolnione maturzystki. Pierwszym utworem wykonanym przez Kingę Leśniewską był „Ostatni raz z moją klasą”. Kinga wraz z Zosią Jakubiak wykonała również piosenkę „Słodkiego, miłego życia”. Dziewczyny mają cudowne głosy, a piosenki w ich wykonaniu poruszyły wiele osób, nie tylko samych maturzystów.
Całe wydarzenie wywołało we mnie wiele emocji, gdyż jestem siostrą jednego z absolwentów. Pojawiły się łzy, jednakże jestem dumna z brata oraz innych czwartoklasistów, że tak dobrze poradzili sobie z problemami i nie poddali się w trudnych chwilach nauki w liceum.
Ze swojej strony życzę Wam, absolwenci, przede wszystkim dobrze napisanej matury. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie tak jak sobie zaplanowaliście i będziecie mieli udaną przyszłość. Spełniajcie swoje marzenia i nigdy się nie poddawajcie.

 

Monika Białokoziewicz 1d