Ślubujemy !!!

29 września, w Dniu Patrona naszej szkoły, Stanisława Konarskiego, odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Zbiegła się ona z debiutem drugiego składu Pocztu Sztandarowego, który w tym roku składać się będzie z Aleksandra Gregorka i Julii Stańczyk z klasy 2B oraz Julii Kozikowskiej z 2A.
W uroczystości uczestniczyły: Dyrektor Bursy Szkolnej nr1, Pani Barbara Głębocka, oraz reprezentująca Radę Rodziców Pani Marta Konopka.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Szkoły, Pan Krzysztof Wasiulewski, przypomniał biografię naszego patrona. Szczególną uwagę zwrócił na nowatorstwo dzieła Stanisława Konarskiego i jego zasługi dla rozwoju nowoczesnej szkoły. Po tym nastąpiła najbardziej uroczysta w tym dniu chwila. Do ślubowania wystąpiło ośmioro uczniów klas pierwszych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w rekrutacji do naszej szkoły.
„Pamiętajcie, jesteście chlubą I LO!” – powiedziała do uczniów Pani Marta Konopka. Powołując się na „Traktat moralny” Czesława Miłosza, mówiła też m.in. o szczególnym w życiu ucznia znaczeniu wiary w siebie i motywacji do działania.
W szeregach społeczności szkolnej I LO im. Stanisława Konarskiego w imieniu starszych uczniów powitała pierwszoklasistów nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Klaudia Borzymowska.
Po wszystkim odbyło się, nieco inne niż zwykle, przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IIB i ich wychowawczynię, Panią Agnieszkę Mentecką. Wszyscy autentycznie się śmiali, bo nie była to zwykła, nudna akademia, a nowatorski pomysł na przedstawienie historii księdza Stanisława Konarskiego. Tak głośny aplauz to głównie zasługa muzyki i brawurowego aktorstwa. Największą furorę zrobił zaś wehikuł czasu, w którym do współczesności przybył Rajecki opowiadający całą historię. Jak informują nas organizatorzy przedsięwzięcia, przygotowania do apelu trwały przez około tydzień. Oddając hołd wykonawcom, poniżej podajemy ich nazwiska.
Narratorzy: Natalia Szabłowska i Jędrzej Skawski.
Główne role: Ksiądz Konarski – Sebastian Modzelewski, Gospodyni – Szymon Andrzejczyk, Rajecki – Jakub Modzelewski.
Role poboczne: Nikola Żukowska, Maciek Dębek, Krystian Orłowski, Szymon Orzechowski, Jakub Bielski, Kornel Lasota, Seweryn Glinkowski, Dominika Żochowska, Wiktoria Tyborowska, Paulina Dyszczyk.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu klasy IIb. Oby więcej takich uroczystości w naszej szkole! A co do reszty: jeśli oglądaliście akademię dokładnie, powinniście wiele z niej wynieść, lecz jeśli tylko „po łebkach”, zapamiętajcie choć te słowa: „Odważcie się być mądrymi”.

Zofia Jakubiak, IIIb/JM-red.