Październik – Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Kolejna akcja szkolnego wolontariatu

Przez ostatni miesiąc w naszej szkole trwała zbiórka karmy oraz akcesoriów dla pupili ze schroniska w Szumowie prowadzonego przez fundację „Jedno Serce Nie Da Rady”. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji zorganizowanej przez szkolny wolontariat i w sumie uzbierali aż 140 kg suchej i mokrej karmy.
W dniu 8 listopada 13 wolontariuszy z IIIA, IVA, IVB oraz IVC, wraz z opiekunkami Koła, p. Magdaleną Skarzyńską i p. Edytą Sokół, odwiedziło schronisko w Szumowie, gdzie odbyło się podsumowanie akcji i przekazanie zebranych darów dla zwierzaków. Dokładnie przeważyliśmy karmę i wyszło nam, że nasi wolontariusze zawieźli ponad 110 kg karmy suchej, prawie 26 kg mokrej oraz 3,5 kg przysmaków dla „pensjonariuszy” schroniska. Szkolną delegację powitała przedstawicielka schroniska, p. Magdalena Smosarska, która pokazała nam, jak działa przytulisko – uczniowie mieli okazję nakarmić kozy oraz zobaczyć pieski, których domem jest, niestety, klatka w schronisku. Wizyta w fundacji miała na celu pomóc potrzebującym zwierzakom, lecz przede wszystkim uwrażliwiła nas na los bezdomnych oraz skrzywdzonych zwierząt. Ta wizyta zmotywowała nas jeszcze bardziej do pomocy oraz wspierania schroniska.

Klaudia Borzymowska, IVC


Fundacja dla Zwierząt „Jedno Serce Nie Da Rady” ma swoją siedzibę w Białymstoku. Zajmuje się organizowaniem pomocy dla zwierząt bezdomnych, porzuconych, niechcianych. Na profilu tej organizacji czytamy: „Wierzymy, że razem można osiągnąć więcej – pokonać trudności, przełamać bierność, a pasję miłości do zwierząt przekuć na poprawę losu potrzebujących”. Organizacja, a z nią i nasze szkolne koło wolontariatu, apeluje o włączanie się do akcji pomocy podlaskim schroniskom zwłaszcza jesienią i w okresie zimy, kiedy potrzeby podopiecznych są największe. Zachęcamy do udzielania pomocy rzeczowej, a także przekazywania 1,5% podatku na zwierzęta skazane na biedę i cierpienie. Organizatorzy będą wdzięczni za każde, nawet najmniejsze, wsparcie ich działalności.