Otwieramy serca dla Aleksandra

Pomaganie innym jest pięknym zjawiskiem. Daje nam ono m.in. satysfakcję i aprobatę społeczną, ponieważ wszyscy postrzegają pomaganie jako zachowanie powszechnie pożądane. Uczy empatii, zaradności, samodzielności i, co szczególnie ważne w naszych trudnych czasach, ułatwia nawiązywanie pozytywnych relacji. 

Olek Rytelewski choruje na bardzo trudną do leczenia padaczkę lekooporną, schizencefalię oraz dziecięce porażenie mózgowe, przez co ma dużo słabiej działającą lewą część ciała. Tym razem w akcję pomocy Olkowi zaangażowała się solidarnie cała społeczność Zambrowa. Wszystkie szkoły naszego miasta, w tym i nasza, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie, postanowiły mu pomóc, organizując listopadowe kiermasze słodkości. Cały dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczamy oczywiście na pomoc dla naszego kolegi.

Kiermasz odbył się w dniu 23 listopada. Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunkami, pp. Magdaleną Skarzyńską i Edytą Sokół, przygotowało na tę okazję mnóstwo słodkości. Można było zakupić różnego rodzaju ciasta, babeczki, ciastka, lizaki czekoladowe, pączki, cynamonki i inne smakowitości. Wnęka na korytarzu na I piętrze zamieniła się w kawiarenkę,  gdzie przez cały dzień na przerwach i w czasie wolnym od zajęć delektować się mogliśmy murzynkiem, blokiem czy szarlotką, popijając je gorącą kawą lub herbatą. Zdaniem uczniów jedzenie było przepyszne, a SKW zebrało łącznie 1904,90 zł! Oto pomaganie, które cieszy pomagających i potrzebujących!

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu chcę podziękować wszystkim uczniom, zarówno naszej, jak i innych szkół, za wsparcie zbiórki dla Aleksandra oraz tak wielkie zaangażowanie.

Bartosz Białokoziewicz
Sapere Aude