„Niezwykła noc…”

Od wielu lat tradycją w szkołach jest organizowanie różnych eventów z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Społeczność przygotowuje kiermasze, loterie mikołajkowe, przedstawienia itp. W naszej szkole, prócz klasowych „mikołajek”, kiermaszu charytatywno-mikołajkowego i meczu siatkówki (w którym brali udział uczniowie, ale również nauczyciele), 20 grudnia odbyły się jasełka pt. „Niezwykła noc” przygotowane przez uczniów klasy IIB oraz uczennic klasy IIC pod okiem ks. Rafała Wilińskiego i p. Anieli Bobryk. Przedstawienie odbyło się tego dnia dwukrotnie – w czasie 4. godz. lekcyjnej dla uczniów klas 1. i 2. oraz w czasie 6. godz. lekcyjnej dla uczniów klas 3. i 4.
Jasełka rozpoczęły się fragmentem piosenki „Jest taki dzień” w wykonaniu Julii Kotani i Alicji Groszfeld, którym na ukulele akompaniowała Amelia Skarzyńska. Aktorzy pokazali narodziny Jezusa oraz współczesną historię życia pewnej rodziny, której dziecko nie doceniało starań i troski rodziców w wigilię Bożego Narodzenia.
W przygotowaniu tegorocznych jasełek udział wzięli:
– aktorzy: Adam Żabiński, Krystian Orłowski, Sebastian Modzelewski, Olek Gregorek, Maciej Dębek, Mateusz Brzozowski, Seweryn Glinkowski, Szymon Orzechowski, Szymon Andrzejczyk, Kornel Lasota, Dominika Żochowska, Olivia Puchnowska, Paweł Gosk, Izabela Wierciszewska i Wiktoria Tyborowska,
– scenografowie: Justyna Jałbrzykowska, Julia Stańczyk, Joanna Grzymała, Amelia Zaręba, Julia Kazbieruk, Julia Kotania, Weronika Uścińska, Alicja Włodkowska i Łucja Klimaszewska.
Opiekę na całością sprawowali: Aniela Bobryk oraz Ks. Rafał Wiliński.
Po występie wszyscy uczniowie mieli okazję wspólnie śpiewać kolędy do akompaniamentu granego na gitarze przez ks. Wilińskiego.
W imieniu całej redakcji dziękuję aktorom i opiekunom za przygotowanie świetnego przedstawienia oraz życzę całej społeczności szkolnej spokojnych, radosnych i spędzonych w rodzinnym gronie świąt Bożego Narodzenia. Składam też najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego nowego roku, byśmy wszyscy wrócili z zapałem do pracy w ostatnich dniach semestru. Wkrótce ferie zimowe! 


B. Białokoziewicz, IIIB