“Nic nie trwa wiecznie. Życie to ciągła zmiana, a jeśli nie lubi się zmian, to nielubi się życia.” Pożegnanie ze szkołą

Zgodnie z harmonogramem roku szkolnego przedstawionym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w 2023 roku uczniowie klas maturalnych zakończyli naukę w piątek 28 kwietnia. Był to ostatni dzień, kiedy ponad setka naszych maturzystów przekroczyła próg szkolnych murów jako uczniowie. O godzinie 13:00 absolwenci zebrali się w hali gimnastycznym, aby wspólnie celebrować zakończenie roku szkolnego oraz wiążący się z tym koniec edukacji w naszej szkole. Po krótkich przemowach dyrektora, pana Krzysztofa Wasiulewskiego, starosty Powiatu Zambrowskiego, pana Zbigniewa Teofila Jacha, oraz wicestarosty, pana Sebastiana Orłowskiego, odbyło się wręczenie nagród tym najzdolniejszym uczniom.
Nagrodzeni zostali:
Uczennica klasy IV H, Małgorzata Jabłonowska, która w klasyfikacji końcowej uzyskała średnią ocen 5,38 oraz wzorową ocenę zachowania. Otrzymała ona: Nagrodę Starosty Zambrowskiego dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2022/2023 zamieszkałego na terenie powiatu zambrowskiego, nagrodę Dyrektora i Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2022/2023, złotą indywidualną odznakę dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu
społecznym szkoły, tzw. Złotego Asa, oraz nagrodę dyrektora szkoły.
Uczeń klasy IV F, Jan Krajewski, który w klasyfikacji końcowej uzyskał średnią ocen 5,31 oraz wzorową ocenę zachowania. Otrzymał: Nagrodę Burmistrza Zambrowa dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2022/2023 zamieszkałego w mieście Zambrów, złotą indywidualną odznakę dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu społecznym szkoły, Złotego Asa, oraz nagrodę dyrektora szkoły. Jan
otrzymał także nagrodę dyrektora za 100% frekwencję.
Uczennica klasy IV G, Maria Gałązka, która w klasyfikacji końcowej uzyskała średnią ocen 5,06 oraz wzorową ocenę zachowania otrzymała: Nagrodę Wójta Gminy Zambrów dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2022/2023 zamieszkałego na terenie gminy Zambrów. Złotą indywidualną odznakę dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu społecznym szkoły, Złotego Asa, oraz nagrodę dyrektora szkoły.
Uczeń klasy IV F, Dominik Łuniewski, który w klasyfikacji końcowej uzyskał średnią ocen 4,88 oraz wzorową ocenę zachowania. Dominik dostał: Nagrodę Wójta Gminy Szumowo dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2022/2023 zamieszkałego na terenie gminy Szumowo, srebrną indywidualną odznakę dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu społecznym szkoły, Srebrnego Asa, oraz nagrodę dyrektora szkoły.

Uczennica klasy IV G, Aleksandra Rudnicka, która w klasyfikacji końcowej uzyskała średnią ocen 4,81 oraz wzorową ocenę zachowania. Otrzymała ona: Nagrodę Wójta Gminy Kołaki Kościelne dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2022/2023 zamieszkałego na terenie gminy Kołaki Kościelne, srebrną indywidualną odznakę dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu społecznym szkoły, Srebrnego Asa, oraz nagrodę dyrektora szkoły.
Indywidualne odznaki dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu społecznym szkoły oraz nagrody dyrektora szkoły wraz z odznaką Złotego Asa otrzymały: uczennica klasy IV H Patrycja Stańczuk (średnia ocen 5,13) i uczennica klasy IV F Julia Zakrzewska (średnia 5,00).
Indywidualne odznaki dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu społecznym szkoły oraz nagrody dyrektora szkoły wraz z odznaką Srebrnego Asa otrzymali: uczennica klasy IV G Magdalena Modzelewska (średnia ocen 5,00), uczeń klasy IV F Przemysław Malinowski (średnia ocen 4,88), uczennica klasy IV H Magdalena Modzelewska (średnia ocen 4,88), uczeń klasy IV F Oliwier Gosk (średnia ocen 4,81), uczennica klasy IV H Justyna Lubiejewska (średnia ocen 4,8), uczennica klasy IV H Amelia Jaworowska (średnia ocen 4,81).
Indywidualne odznaki dla uczniów wyróżniających się w nauce i w życiu społecznym szkoły oraz nagrody dyrektora szkoły wraz z odznaką Brązowego Asa otrzymali: uczennica klasy IV F Kinga Choromańska (średnia ocen 4,81), uczennica klasy IV F Magdalena Komorowska (średnia ocen 4,81), uczennica klasy IVG Patrycja Kossakowska (średnia ocen 4,81), uczennica klasy IV F Alicja Okuła (średnia ocen 4,81).
Nagrody dyrektora szkoły dla absolwentów, którzy w klasyfikacji końcowej otrzymali średnią ocen 4,75 otrzymali: z klasy IV F: Kacper Modzelewski, Szymon Woroszyło, Sarah Nowak; z klasy IV G Oliwier Pruszkowski; z klasy IV H Tomasz Mioduszewski.
Za godne reprezentowanie I LO w poczcie sztandarowym: Maria Gałązka z kl. IV G, Natalia Mieczkowska z kl. IV G oraz Filip Jankowski z kl. IV H.
Za pracę w Samorządzie Uczniowskim nagrodzeni zostali: Zuzanna Zaręba z kl. IVH, Filip Jankowski z kl. IV H, Maria Gałązka z kl. IV G, Elżbieta Gosk z kl. IV F, Alicja Okuła z kl. IV F, Julia Zakrzewska z kl. IV F i Patryk Czartoszewski z kl. IV F.
Za pracę w Kole Teatralnym Antrakt uhonorowano uczniów kl. IV E: Natalia Bielicka, Jakub Cudnoch, Anna Kalinowska, Milena Kalinowska, Aleksandra Rosiak, Aleksandra Wojno.
Za aktywną działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu nagrodzeni zostali: Weronika Wardaszka z kl. IV E, Karolina Żebrowska z kl. IV E, Sarah Nowak z kl. IV F, Alicja Okuła z kl. IV F, Julia Zakrzewska z kl. IV F, Aleksandra Kalinowska z kl. IV F, Martyna Jankowska z kl. IV F, Amelia Hańczuk z kl. IV H, Wiktoria Laska z kl. IV H, Zuzanna Zaręba z kl. IV H, Filip Jankowski z kl. IV H, Tomasz Mioduszewski z kl. IV H.
Za uświetnianie uroczystości szkolnych i reprezentowanie szkoły w konkursach muzycznych podziękowaliśmy Aleksandrze Wojno z kl. IV E. Za pracę w Kabarecie Szkolnym Jajo: Jakubowi Cudnochowi z kl. IV E i Aleksandrze Rosiak z kl. IV E.
Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymali reprezentanci szkoły w turniejach futsalu i siatkówki chłopców oraz cheerleaderki z klasy IVH.
Swoje nagrody za pracę na rzecz zespołów klasowych wręczyły wychowawczynie, panie: Bożena Rykaczewska, Wiesłąwa Iwanicka, Dorota Pakulniewicz oraz Joanna Gruszkowska.
W imieniu uczniów pierwszych klas pożegnał absolwentów uczeń klasy IB, Ignacy Świerżewski. Ostatnim punktem uroczystości był niezwykle wzruszający występ muzyczny wykonany przez młodszych uczniów. O godzinie 14:00 absolwenci po raz ostatni udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcą oraz rozdanie świadectw.
Maturzystom rocznik 2023 życzymy połamania piór i języków! Powodzenia!

Karolina Marczyk (Sapere Aude)