Międzyrocznikowy turniej siatkówki za nami

Szkoła to nie tylko nauka, ale także rozwój pasji i umiejętności. W miniony piątek, 24 listopada, uczniowie pierwszych, drugich oraz trzecich klas mogli przez moment odpocząć od siedzenia w ławkach i zagrać w międzyrocznikowym turnieju siatkówki zorganizowanym w naszej szkole. Niestety, w tym roku, z powodu przygotowań do matury, czwarte klasy nie mogły wziąć udziału w zawodach.

Turniej rozpoczął się rozgrzewką, a następnie losowaniem kolejności rozgrywek. Toczyły się one na dwóch boiskach naszej hali gimnastycznej. Do udziału w zawodach zgłosiły się 4 drużyny: 1. klasy (kapitan: Błażej Tymiński), 2b (kapitan: Bartek Tymiński), 2e (kapitan: Szymon Jasionek) oraz klasy 3. (kapitan: Szymon Andrzejczyk).

Mecze grane były do dwóch wygranych setów. Seta wygrywała drużyna, która zdobyła 25 punktów lub 15 w przypadku dogrywek. Sprawiedliwej i kulturalnej gry pilnowali nasi sędziowie: pani Joanna Gruszkowska oraz Jakub Gorski z 4c. Walki były zacięte, każdy chciał zdobyć jak najwięcej punktów dla swojej drużyny. Pozostali uczniowie z trybun kibicowali naszym sportowcom.

Po kilku godzinach rywalizacji i dobrej zabawy nadszedł czas na podsumowanie wyników. 3.miejsce zajęli najmłodsi uczestnicy zawodów, miejsce 2. –  klasa 2b, a 1. – uczniowie klas trzecich! Puchar oraz dyplom wręczyła zwycięzcom przewodnicząca samorządu szkolnego, Ada Kruszewska.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy miło spędzili ten czas i mogli ochłonąć choć trochę od nauki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

Kinga Leśniewska

Sapere Aude