Kocia muzyka… Otrzęsiny !!!

W dniu 26 września odbyła się wesoła uroczystość przygotowana przez klasę 2A LO dla młodszych kolegów i koleżanek, którzy niedawno rozpoczęli naukę w liceum. Jak co roku „koty”, musiały wykazać się sprytem i kreatywnością w wielu konkurencjach.
Starania uczniów były ocenianie przez jury. W jego skład powołano: Panią Monikę Androsiuk, Pana Fabiana Dzieżyca, Izabelę Falkowską, Klaudiusza Kalinowskiego oraz Mikołaja Tyborowskiego.
Otrzęsiny tradycyjnie rozpoczęły się od przedstawienia każdej z klas. Uczniowie zaprezentowali klasowe okrzyki, a później na środek wyszły pary kotów. Następnie młodzież w humorystyczny sposób przedstawiła swoich wychowawców. Poszczególne osoby przebrały się za swoich nauczycieli. W niektórych przypadkach podobieństwo było ogromne!
W czasie zabawy mogliśmy przenieść się w czasie dzięki żartobliwym scenkom przygotowanym przez „koty”. Każda klasa przedstawiła wybraną epokę historyczną. Dużą popularnością cieszyła się starożytna Grecja, chociaż japońskich motywów również nie zabrakło.
Do ukrytych talentów pierwszoklasistów należy również gotowanie. Do Class Master Cheffa uczniowie przygotowali różne potrawy. Znalazły się wśród nich czekoladowe sushi oraz greckie przysmaki. Podsumowując, kubki smakowe jury zostały mile zaskoczone.
Później przyszedł czas na pozostałe zabawne konkurencje. Czytanie łamańców językowych to już otrzęsinowa tradycja. Dla utrudnienia „koty” miały w ustach cytrynę. Z racji tego, że organizatorami byli uczniowie z klasy humanistycznej, nie mogło zabraknąć twórczości Adama Mickiewicza. Pierwszoklasiści mieli za zadanie zaśpiewać tekst „Inwokacji” do rytmu piosenek disco polo. Następnie odbyła się gra w Twistera oraz w ciuciubabkę. Nie zabrakło konkurencji sprawnościowych – biegu z jajkiem na łyżce oraz biegu z monetą między nogami.
Wszystkie zadania były punktowane przez jury. Największą ilość punktów zdobyła klasa 1C. Jako nagrodę otrzymała tort, pozostałe klasy dostały skromniejsze upominki. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą mile wspominać swój dzień…
Dla Sapere Aude
Natalia Zaremba