Kangur matematyczny, edycja 2022

17 marca 2022 r. w naszej szkole odbyła się XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. W Polsce patronat nad nim sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Konkurs jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych, od klasy 2 szkoły podstawowej do klas maturalnych  w liceach i technikach.

W naszej szkole konkurs rozpoczął się o godzinie 9. 00. Przebiegał zgodnie z planem. Każdy uczestnik miał do rozwiązania 25 zadań w czasie 75 minut. Do każdego pytania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi – punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W tym roku w konkursie wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali oni test w dwóch kategoriach – 21 osób w kategorii Junior (klasy I i II) oraz 6 w kategorii Student (klasy III). Każdy uczestnik otrzymał upominek – zabawkę logiczną “zaplątany kangurek”.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest Pani Aneta Sutkowska.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Karolina Marczyk