Górą nasi matematycy


W piątek 8.04.2022r. odbył się organizowany pod patronatem Politechniki Białostockiej IX Wojewódzki Turniej Matematyczny SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego. W budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem zebrało się 49 uczestników z siedmiu szkół w Zambrowie, Czyżewie, Ciechanowcu, Grajewie, Wysokiem Mazowieckiem i Krzyżewie.
Uczniowie zmierzyli się w trzech kategoriach: A – klasy pierwsze liceum, B – klasy drugie liceum, C – klasy trzecie liceum po szkole podstawowej i gimnazjum. Na rozwiązanie zadań mieli 50 minut.
Następnie uczestnicy konkursu zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Politechniki Białostockiej, po czym wysłuchali wykładu dr. Ewy Girejko na temat fraktali.
Spośród naszych reprezentantów 3 osoby sukces odniosły: Maja Dworakowska z klasy 1c zajęła 2. miejsce w kategorii A, Patrycja Nagalska i Kinga Leśniewska z klasy 2b zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce w kategorii B. Wszystkie otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalnych sponsorów. Nasze laureatki są uczennicami pp. Anety Sutkowskiej i Anny Średnickiej.
Gratulujemy wygranej naszym uczennicom i ich opiekunkom oraz życzymy dalszych sukcesów.


Patrycja Nagalska