Futsal, czyli halówka

Czym jest futsal? 

Futsal to wersja piłki nożnej rozgrywana na mniejszym boisku, z mniejszą piłką i z mniejszą liczbą zawodników. Zazwyczaj gra się 5 na 5. Różnice obejmują także reguły, np. nie jest ograniczona ilość dokonywanych zmian, a rozpoczęcie od bramki przez bramkarza jest zupełnie inne niż w klasycznym futbolu. Warto wspomnieć również o zasadzie ‚,4 fauli”, która oznacza, że każdy kolejny faul po dokonaniu wcześniej czterech kończy się tzw. „przedłużonym” karnym dla rywala. Futsal stawia większy nacisk na technikę, szybkość i zwinność.

Nowe koszulki oraz sponsor drużyny 

Niedawno nasza szkolna drużyna piłkarska otrzymała nowe koszulki, które zostały ufundowane przez firmę Simon Szymon Modzelewski przy wsparciu budżetowym naszej szkoły. Firma Simon Szymon Modzelewski, mająca swoją siedzibę 10 km za Zambrowem w miejscowości Pęsy – Lipno, specjalizuje się w transporcie międzynarodowym. Nowe stroje okazały się niezbędne dla drużyny, a w opracowaniu ich designu i herbu znacząco pomogli nasi koledzy z zespołu, tworząc coś, co jest zarówno symbolem zjednoczenia, jak i ducha sportowej rywalizacji. Dzięki naszym sponsorom „uzbrojeni” w nowe stroje jesteśmy w stanie wygrać każdą bitwę.

Skład drużyny. Trener(ka)

Nasza drużyna składa się z około 20 osób, co znaczy dla nas bardzo dużo. W każdym meczu dysponujemy dużą ilością zmian, a dzięki zasłudze naszej trenerki, pani Moniki Androsiuk, potrafimy dostosować pierwszą piątkę oraz potrzebne zmiany do możliwości i wymagań rywala. Na każdym treningu widzimy nowe twarze, co tylko świadczy, jak dużą popularnością w naszej szkole cieszy się futsal. Spośród takiej liczby zawodników zawsze możemy skompletować najefektywniejszą drużynę zarówno jeśli chodzi o atak, jak i obronę. Kluczowe są też nasze zgranie i komunikacja oraz wymagająca elastyczności strategia, która pozwala wykorzystać w pełni potencjał każdego z nas.

Wyniki w lidze 

W rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 zostaliśmy zestawieni z najmocniejszymi drużynami i gramy ciągle z liderami rozgrywek. Mimo tego zdobiliśmy już 10 punktów podczas 3 wyjazdów. Nasza dobra forma skutkuje miejscem w górnej części tabeli. Na wiosnę czekają nas mecze z dolną częścią tabeli, więc liczymy, że będziecie dumni z naszej reprezentacji. Z ligi awansuje, niestety, tylko jedna drużyna, więc będzie bardzo ciężko, ale obiecujemy walkę do samego końca.

Przygotowania do meczów

Jakiś czas temu zorganizowaliśmy turniej międzyszkolny, który miał miejsce w naszej szkole, gdzie rywalizowaliśmy z dwiema innymi drużynami z Zambrowa. Były to drużyny ZS1 Zambrów oraz ZSA Zambrów. Obie występują w wyższej klasie rozgrywkowej, lecz nie przeszkodziło nam to w osiągnięciu świetnych wyników. Zajęliśmy drugie miejsce, ulegając ,,Czerwoniakowi’’ po świetnym występie obu drużyn. Regularnie gramy sparringi ze szkołą „Siwą”, co pozwala nam doskonalić swoje umiejętności, a także nawiązywać relacje z innymi zawodnikami. Na naszych meczach domowych zawsze towarzyszą nam cheerleaderki, instruowane również przez naszą trenerkę, Monikę Androsiuk. Swoimi fascynującymi występami w przerwach między meczami dodają nam energii i entuzjazmu do dalszej walki.

Futsal to dla nas nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do wspólnej zabawy i wspierania się nawzajem. 

Sebastian Modzelewski 

Jakub Modzelewski

Sapere Aude