Dzień Języków Obcych

 

 

    18 marca był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Odbył się Dzień Języków Obcych. Do szkolnych łazienek ustawiała się masa uczniów gotowa na charakteryzację. Jak co roku uczniowie ZSO w Zambrowie mieli przyjemność poznać obce kultury pół żartem, pół serio. Zmagania gimnazjalistów oceniło jury w składzie: pani Justyna Krasowska, pani Natalia Fabian, Kamila Szwajkowska, Olaf Bacher, Michał Falkowski, Adam Jastrzębski. Podczas starć licealistów zaszły małe zmiany i reprezentantami nauczycieli jury zostali: pani Aneta Janczarska i pan Fabian Dzieżyc. Przez konkurencje uczniów przeprowadzili Iza Seroczyńska i Bartek Żabiński.
Klasy gimnazjalne wylosowały kraje: Czechy, Chorwacja, Białoruś, Turcja, Szwecja, Niemcy, Australia, Rosja, Francja, Grecja, natomiast licealiści mieli za zadanie przygotować prezentacje Hiszpanii, Madagaskaru, Holandii, Izraela, RPA, Rosji i Kanady.
Do oceny zostały poddane plakaty nawiązujące do kultury danego kraju, prezentacja klasy (zwykle ubranej w kolory flagi danego kraju, chociaż zdarzała się masa różnego rodzaju wariacji), scenka artystyczna, narodowa potrawa, znajomość podstawowych zwrotów w języku obcym – i w przypadku licealistów – umiejętności wokalne, a także dykcja.
W oczekiwaniu na podliczenie punktacji i ostateczne wyniki , uczniowie obejrzeli scenkę w wykonaniu gospodarzy spotkania – uczniów klasy IIB. Wyłonionymi zwycięzcami okazali się być gimnazjaliści z klasy IIB oraz licealiści z klasy IIA.
Panowała bardzo miła atmosfera pozbawiona zażaleń i skarg. Nie doszło do żadnych konfliktów i nieporozumień między klasami. Pokrótce: zdrowa rywalizacja. Tak przyjazny nastrój sprawił, że nawet niska punktacja nie zniszczyła nastrojów poszczególnych klas.

Natalia Ciecierska