Co ja robię tu?!! I gdzie w ogóle jestem –

– zapytałby „obcy”, który znalazł się przypadkiem w naszej szkole w poniedziałek, 24 października. W tym dniu korytarze i sale lekcyjne zaludniły się bowiem postaciami nie z tego świata, lecz ze świata filmów, seriali, musicali, kreskówek, baśni, komiksów, a nawet gier komputerowych. Szary, mglisty październikowy dzień ubarwili przebierańcy różnej maści zainspirowani przez Samorząd Uczniowski. Był to kolejny już w naszej szkole dzień tematyczny po m.in. dniu pidżamy czy dniu bez teczki.
A kto nawiedził naszą szkołę, by było w niej weselej w dniu, którego nikt nie lubi, bo jest pierwszym dniem tygodnia? Spotkaliśmy otóż kilkudziesięciu przebierańców, którzy reprezentowali głównie kultowe postacie ze świata mediów. Wśród nich: Wiktora z „Gnijącej panny młodej”, Sabrinę z serialu o czarownicy, Sandrę Dee i Danny`ego Zukko z „Grease”, piratów ze „Star Wars”, „Facetów w czerni”, Izabelę z „Shadow Hunters”, Peaky Blinders, Teletubisie, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Boba Budowniczego, minionki, coś zielonego z anime, a nawet Krzyżaków i kibiców Legii…
„To był jeden z najciekawszych dni tematycznych w naszej szkole – mówią uczniowie. – Jedni mogli spróbować wyrazić siebie w inny sposób, a inni pochwalić się filmami lub serialami, których są fanami. Nie tylko uczniowie, ale i kilkoro nauczycieli wykorzystało ten dzień, aby zrobić małą metamorfozę siebie samego. Na pewno było to ciekawe przeżycie dla wszystkich.”
„Uważam, że tego typu wydarzenia rozświetlają szarą szkolną codzienność, pobudzają kreatywność i wrażliwość artystyczną, co przekłada się na lepsze samopoczucie i atmosferę”.
„To był wyjątkowy dzień zakończony cudowną belgijką. Porobiłam sobie dużo zdjęć z przeróżnymi postaciami, m.in. z Wandą Vision, Harley Queen czy z Isabellą z „Shadow Hunters”. Oby więcej takich wydarzeń!”
I właśnie o to chodziło w tej zabawie, a nie tylko o zwolnienie z odpowiedzi ustnych, do czego uprawniało przebranie za jedną z postaci fikcyjnych. Samorząd Uczniowski oczekuje na kolejne propozycje dni tematycznych. Gratulujemy inicjatywy!
Relacje z tego i innych wydarzeń można też przeczytać na profilu FB naszej szkoły (I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie)


jm