„Do you speak english?”

Dziesiątego października w naszej szkole odbyły się lekcje w języku angielskim zorganizowane przez nauczycielkę języka angielskiego, Magdalenę Skarzyńską. Dotyczyły one biznesu i ekonomii oraz metod osiągania sukcesu. Marcin Matyja, ekonomista i wykładowca z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, wygłosił dwa wykłady:„Psychology of Money” i „Career on Wall St. Or a Garden Patch?”.
Podczas czwartej i piątej godziny lekcyjnej uczniowie klas drugich i trzecich licealnych mieli okazję poznać lepiej świat biznesu oraz wypróbować swoją znajomość języka angielskiego w praktyce. Wszystkie zagadnienia zostały nam przedstawione w przystępny sposób, a wykład przybrał formę otwartego dialogu, dyskusji między uczniami a wykładowcą. Cenne rady wykładowcy zostały dobrze przyjęte przez młodzież. Ta nauka z pewnością przyda się w czekającym nas dorosłym życiu, chociażby w wyborze studiów oraz drogi kariery. Dowiedzieliśmy się m.in., jak prawidłowo obierać w życiu cele i na czym zdaniem specjalistów biznesu z prestiżowej uczelni Harward opiera się sukces.
Podsumowując, wykład był ciekawy i bardzo przydatny dla uczniów. Uczniowie myślący o zagranicznych studiach mogli sprawdzić swoje siły w języku, a przyjemna atmosfera i interesujące tematy sprawiły, że obie lekcje na pewno zapadną w pamięci wielu uczestników.

Wiktoria Długoborska, Sapere Aude